Dažnai užduodami klausimai

MANU yra bendruomenė, paremta pasitikėjimu ir atvirumu. Jei Jums kyla klausimų, į kuriuos atsakymų čia nerandate, drąsiai užduokite juos mums – rašykite arba skambinkite.

 • Kiek kainuoja paskola?

  Kiekvienas atvejis individualus, nes vertinamos kiekvieno asmens pajamos, kredito istorija ir mokumas. Preliminariai paskolos kainai sužinoti pakaks pasinaudoti mūsų paskolos skaičiuokle, tačiau jei norite sužinoti, už kokias palūkanas galėtumėte pasiskolinti Jūs, kviečiame užsiregistruoti ir nemokamai užpildyti paskolos paraišką.

 • Nuo ko priklauso palūkanų dydis?

  Nustatant paskolos palūkanas atsižvelgiama į paskolos gavėjo mokumą ir skolinimosi rinkoje sąlygas. Jei norite detaliau sužinoti, iš ko susideda paskolos kaina, spauskite „Kiek kainuoja?

 • Kokius mokesčius reikia mokėti MANU?

  Investuotojams finansavus Jūsų paskolą ir pinigams pasiekus Jūsų sąskaitą, taikomas vienkartinis sutarties sudarymo mokestis, lygus 7,2 proc. paskolos sumos. Šis mokestis mokamas už tai, kad MANU padėjo surasti žmones, kurie finansuos Jūsų paskolą. Šį mokestį turite sumokėti iš karto gavę paskolą, todėl prieš nutardami kiek tiksliai pinigų norite pasiskolinti, būtinai įvertinkite ir šio mokesčio dydį. Pateikdami paraišką galite pasirinkti padidinti paskolos sumą šio mokesčio dydžiu.

  Laiku mokant paskolos įmokas, jokių kitų mokesčių MANU mokėti nereikia. Norėdami detaliau susipažinti su MANU kainodara, spauskite „Kiek kainuoja?

 • Kas yra BVKKMN?

  Bendros vartojimo kredito kainos metinė norma yra dydis, kuris parodo visą paskolos kainą: palūkanas, mokesčius ir kitas išlaidas, kurias sumokėtumėte, skolindamiesi ilgiau nei metams.

 • Ar išduodami paskolą tikrinsite mano kredito istoriją?

  Taip, vertinant kiekvieną paskolos paraišką naudojami kreditų biuro „Creditinfo“ turimi duomenys. Tai darome tam, kad įsitikintume, jog paskolos gavėjas tinkamai vykdo savo įsipareigojimus ir kad grąžins pasiimtą paskolą, t. y., kad investuotojui pavyks atgauti paskolintus pinigus.

 • Kas turi įtakos mano asmeniniam mokumo reitingui?

  Vertinami šie veiksniai: Jūsų pajamos, paskolos mėnesio įmoka, mokėjimų ir įsiskolinimų istorija, amžius, lytis ir kt.

 • Ar galiu pagerinti savo kredito istoriją?

  Kredito reitingas gerėja grąžinus skolas ir laiku atliekant visus mokėjimus.

 • Ar nesugadinsiu savo kredito istorijos, skolindamasis per MANU?

  Kredito istorija prastėja laiku nemokant paskolos įmokų. Siekiant to išvengti, pasiskolinus per MANU Jums bus suteikta tiksli informacija apie paskolos grąžinimo terminus ir įmokų mokėjimo grafiką.

 • Kas finansuoja mano paskolą? Ar investuotojui bus atskleista mano tapatybė?

  Jūsų paskolą finansuoja MANU bendruomenės nariai – žmonės, kurie nori investuoti į paskolas. Siekdami kuo labiau supaprastinti ir automatizuoti procesus, visą paskolų administravimo darbą atlieka MANU, todėl investuotojai gali pasirinkti investicijos sumą, terminą, paskolos rizikos lygį su atitinkama grąža, bet ne konkretų asmenį ar paskolą. Bendruomenės nariams finansavus paskolą, tarp investuotojo ir paskolos gavėjo sudaroma paskolos sutartis, kurioje atskleidžiama abiejų pusių tapatybė.

 • Kada pinigai pateks į mano sąskaitą?

  Visiškas paskolos finansavimas gali užtrukti nuo dešimties minučių iki keturių savaičių. Jei pinigų Jums reikia skubiai, galite pasirinkti, kad paskola būtų išmokėta, vos tik ji bus finansuota 80 ar daugiau procentų. Paskolų refinansavimo atveju paskola turi būti finansuota 100 procentų.

 • Darbo sutarties neturiu, bet dirbu ir pajamas gaunu pagal individualios veiklos pažymėjimą, autorines sutartis ar verslo liudijimą. Ar galiu skolintis per MANU?

  Taip, vertinant paskolos paraiškas, vertinamos visos oficialios pajamos. Pildydami paskolos paraišką, nepamirškite tokių pajamų nurodyti lauke „Kitos pajamos“.

 • Esu motinystės (tėvystės) atostogose, gaunu senatvės (neįgalumo, našlio) pensiją. Ar galiu skolintis per MANU?

  Kiekvienas atvejis individualus, todėl atsakymas priklauso nuo Jūsų pajamų dydžio, sumos, kurios reikia būtinoms pragyvenimo išlaidoms, ir to, kiek norite pasiskolinti. Jei Jūsų pajamos nesiekia 300 eurų per mėnesį arba jei norite gauti paskolą, kuri yra didesnė nei Jūsų 6 mėn. atlyginimų sumą - paskolos suteikti negalėsime. Rekomenduojame pabandyti užpildyti paskolos paraišką ir gausite tikslų atsakymą.

 • Esu nepilnametis, bet turiu pajamų. Ar galiu skolintis per MANU?

  Norint pasiskolinti per MANU, reikia būti pilnamečiu, t. y. būti 18 metų.

 • Kas vyksta, jei paskola negrąžinama laiku?

  Jei mėnesio įmokos nėra mokamos laiku pagal paskolos sutartyje nustatytą grafiką, MANU apie tai informuoja paskolos gavėją. Paskolos gavėjas, kuris vėluoja mokėti įmokas, moka delspinigius investuotojui. Delspinigių dydis yra 0,05 proc. nuo sumos, kurią apmokėti vėluojama, už kiekvieną pradelstą dieną. Kai mokėjimas pradelsiamas 90 dienų, paskolos sutartis nutraukiama ir pradedamas paskolos išieškojimas.

 • Ar gali paskolą gauti verslo subjektas?

  Šiuo metu per MANU pasiskolinti gali tik fiziniai asmenys.

 • Kaip apmokestinamos pajamos iš investicijų?

  Pagal Lietuvoje galiojančius įstatymus, investuotojų fizinių asmenų investavimo pajamos (palūkanos) valstybės apmokestinamos 15 proc. gyventojų pajamų mokesčiu. Atkreipiame dėmesį, kad prievolė apskaičiuoti ir sumokėti mokesčius nuo uždirbtų palūkanų šiuo metu yra priskiriama paskolos gavėjams.

 • Kas yra politikoje dalyvaujantis asmuo?

  Politikoje dalyvaujantis asmuo – asmuo, kuriam yra arba buvo patikėtos svarbios viešosios pareigos, ir jo artimieji šeimos nariai (sutuoktinis, sugyventinis, tėvai, broliai, seserys, seneliai, vaikaičiai, vaikai ir vaikų sutuoktiniai, vaikų sugyventiniai) arba artimi pagalbininkai. Politikoje dalyvaujančio asmens artimas pagalbininkas: a) fizinis asmuo, kuris su svarbias viešąsias pareigas einančiu ar ėjusiu asmeniu yra to paties juridinio asmens dalyviai arba palaiko kitus dalykinius santykius; b) fizinis asmuo, kuris yra vienintelis juridinio asmens, įsteigto ar veikiančio de facto siekiant turtinės ar kitokios asmeninės naudos svarbias viešąsias pareigas einančiam ar ėjusiam asmeniui, savininkas.

 • Kas yra "nusiraminimo laikotarpis"?

  Nusiraminimo laikotarpiu vadinamas dviejų kalendorinių dienų laikotarpis, per kurį vartojimo kredito gavėjas, nenurodydamas priežasties, gali atsisakyti vartojimo kredito sutarties ir grąžinti vartojimo kredito davėjui arba paskolos davėjui jam išmokėtą vartojimo kredito sumą nemokėdamas palūkanų ir jokių kitų mokesčių, išlaidų ar kompensacijų.

 • Kas bus, jei MANU bankrutuos?

  Jeigu būtų pradėta bankroto byla MANU, būtų nutrauktos visos nepilnai finansuotos paskolos ir naujos paskolos sutartys nebūtų sudaromos. Bankroto administratoriui ar kitam įgaliotam asmeniui būtų perduota visa informacija, kad būtų tinkamai administruojamos galiojančios paskolos sutartys. MANU bankrotas ar nemokumas neturi įtakos paskolos sutartims ir jos lieka galioti toliau. Paskolos gavėjai toliau privalo tinkamai vykdyti savo mokėjimus pagal paskolų sutartis. Išieškojimas pagal administratoriaus prievoles negali būti nukreiptas į investuotojų ir paskolų gavėjų pinigines lėšas, esančias depozitinėje sąskaitoje mokėjimo įstaigoje „OPAY solutions“.

 • Ar į mokėjimo įstaigos „OPAY solutions“ sąskaitą pervesti paskolos gavėjo pinigai yra saugūs?

  Paskolos gavėjas paskolos įmokas perveda į mokėjimo įstaigos „OPAY solutions“ sąskaitą. Ši sąskaita yra depozitinė, o tai reiškia, kad joje esančių piniginių lėšų savininkai yra atitinkamai investuotojai arba paskolos gavėjai. Šios lėšos yra atskirtos nuo MANU ir pačios mokėjimo įstaigos piniginių lėšų, ir į jas negali būti nukreiptas išieškojimas nei pagal MANU, nei pagal mokėjimo įstaigos kreditorių reikalavimus. Ši sąskaita yra naudojama paskolos lėšoms pervesti, mokėjimams įskaityti arba nuskaityti. Mokėjimo įstaiga „OPAY solutions“ yra Lietuvos banko prižiūrima finansų įstaiga, atsakinga už tinkamą sąskaitos funkcionavimą.